הכנס לאתר
x
או
שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם עכשיו
הרשם לאתר
x
או
תנאי השימוש
איפוס סיסמה
x

5 הדברים שכדאי לכם לעשות כאשר אתם קונים רכב יד שניה

מגרש גרוטאות

רכישת רכב יד שנייה טומנת בתוכה יתרונות וחסרונות. מחד, אתם רוכשים את הרכב לאחר ירידת הערך הגדולה המתרחשת בשלוש השנים הראשונות לעלייתו לכביש. מצד שני, אינכם זוכים לחידושים האחרונים המוצעים על ידי יצרני הרכב בשנים האחרונות. החדשות הטובות: ניתן להוסיף שדרוגים אלה גם לרכבים שכבר נוסעים זמן רב על כבישי ארצנו מזה מספר שנים. אספנו עבורכם חמש המלצות לתוספות שיכולות לשנות בצורה משמעותית את חווית הנהיגה ואפילו להוזיל את העלויות של ביטוח חובה לרכב.

סאונד איכותי במיוחד

דמיינו את השיר אהוב עליכם מתחיל ברדיו לפתע, מבלי שקריין הרדיו הזכיר את שמו. הצלילים ההרמוניים ממלאים את חלל הרכב ואם אתם לבד… ייתכן ותצטרפו לזמר האהוב בשירת מספר שורות בפזמון. מוזיקה מסוגלת לרומם את הרוח – במיוחד כאשר הרמקולים ברכב איכותיים במיוחד ולא “מפספסים” את קול מיתר העבר של גיטרת הבאס או את קולה הצלול של זמרת הליווי. כיום, במחיר לא גבוה ניתן לשדרג את מערכת הקול ברכב ולהוסיף רמקולים קדמיים ואחוריים לחוויית שמיעה ייחודית.

התקנת מערכת התרעה ברכב

אתם נמצאים שניות לפני תאונה – אך מערכת ההתרעה על פגיעה קדמית מתחילה לצפצף. בפניה חדה מערכת אחרת מתאימה את מהירות הגלגלים לתנאי השטח. כאשר אתם מתחילים לנסוע לאחור מערכת חכמה אחרת מתריעה כי יש עמוד “סורר” מאחוריכם ומונעת פגיעה מיותרת. 

כיום, לכל רכב ניתן להוסיף מגוון רחב של מערכות התרעה המסייעות לנהגים להימנע מתאונות שעשויות להסתיים בתביעת נזק במקרה הטוב או בפגיעה פיזי במקרה הרע. תופתעו לגלות אך כיום חקיקה שהשתנתה מאפשרת לכם לזכות להנחה משמעותית במחירי אגרת הרישוי אם הרכב שלכם כולל מערכות התרעה חכמות ואף פוליסות ביטוח החובה והביטוח המקיף יזכו להנחה משמעותית. היתרון הגדול – אתם שומרים על ביטחונכם האישי ובטחון המשפחה כאשר אתם מתקינים מערכות המסוגלות לזהות סיכונים אפשריים.

משדרגים את פנים הרכב

רכשתם רכב יד שניה עם ריפוד שככל הנראה ידע ימים טובים יותר? אל דאגה. היום אפשר למצוא מגוון רחב של כיסויים לריפוד הרכב בשלל צבעים ודגמים. תוכלו לכסות את הכיסאות עם גופיות בעיצוב מעט שובב או לשוות לרכב מראה יוקרתי על ידי הוספת כיסוי במרקם וצבע דמוי עור. את ההגה ניתן לכסות בכיסוי דומה ולהוסיף גם מתקנים להנחת כוסות משקה או מאפרה חיצונית לרכב.

דרך נוספת לשדרג את פנים הרכב קשורה גם לרמת הניקיון שלו. חשוב לנסות ולבצע ניקיון פנימי בנוסף לניקיון החיצוני לפחות פעם בחודש. תוכלו לבצע זאת במתקני שטיפת רכב בתשלום או לנצל את אחת השבתות בהן הטמפרטורות נעימות ולנקות את הרכב בעצמכם. נמליץ להוסיף גם פח אשפה קטן או שקית זבל קטנה ייעודית לרכב על מנת להקל עליכם ועל הנוסעים ברכב להשליך אשפה בצורה מסודרת. 

החליפו את המראות שלכם

אחד הגורמים הראשיים לתאונות הוא “שטח מת”. הכוונה לאותו אזור מאחור ולצדי הרכב שלא ניתן לראות באמצעות המראות הצדיות והמראה הראשית. בסכום נמוך תוכלו לרכוש ברשת האינטרנט מגוון רחב של מראות רחבות, המותקנות ללא מאמץ על המראה המקורית של הרכב. את המראות הצדיות ניתן לשדרג באמצעות תוספות מעוגלות המכונות “מראות עזר” המציגות זוויות נוספות לאלה שניתן לראות במראה הצדית.

החליפו את המגבים שלכם

שדרוג חשוב ברכב שכדאי לעשות במיוחד לפני חילופי העונות הוא שדרוג מגבי הרכב. שינויי הטמפרטורות והשמש הקופחת על הרכב עשויים לגרום לגומי שעל מגבי הרכב הקיימים שלכם להישחק בקלות ואתם עשויים לגלות כי השמשה אינה נקייה לגמרי כאשר המגבים פועלים במרץ, תוכלו למצוא מגבים בעלי זרועות ארוכות במיוחד המגיעים כמעט עד פינות השמשה ומאפשרים לנקותה בצורה יסודית.

החליפו את צמיגי הרכב

מומלץ לבדוק האם צמיגי הרכב שלכם עדיין עובדים ביעילות. השיטה הטובה ביותר לבדיקה היא באמצעות מטבע קטן הבוחן מה עומקם של חריצי הצמיגים. אם אתם מניחים את המטבע על הארץ והצמיג אינו מכסה לפחות חצי סנטימטר מהמטבע – מומלץ לרכוש צמיגים חדשים לרכב. 

נסכם בהמלצה חשובה לסיכום שיכולה להשפיע על מנח הגלגל על הכביש  – אם גיליתם כי רק החצי החיצוני של הצמיג “חלק” והחריצים בו דהויים יתכן ויש לבצע איזון גלגלים על מנת לנסוע בבטחה ברכב.

סעו בזהירות! 

כל הזכויות שמורות ל FullTank