הכנס לאתר
x
או
שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם עכשיו
הרשם לאתר
x
או
תנאי השימוש
איפוס סיסמה
x

קונים ג’יפ? אל תשכחו את הדלק

גיפ יכול להיות רכב פנאי אידיאלי רק במידה והוא עומד בסטנדרטים המודרניים מבחינת צריכת דלק. רוצים לדעת איזה דגמים הם החסכוניים ביותרהנה הצעות מיוחדות

רכבי פנאישטח הפכו בשנים האחרונות לאופציה הפופולארית ביותר עבור הנהג הישראלי.הגיפ נפתח כרכב מפנק, הוא הרבה יותר בטיחותי בהשוואה לאלטרנטיבות ומטבע הדברים ניתן לרדת איתו לשטח כדי לבלות כמה שעות של פנאי והנאה עם הילדים והמשפחה. מצד שני, גיפים מתאפיינים בנפח מנוע גדול ולכן הם לכאורה אמורים לצרוך הרבה דלק.

האמת היא שכיום יש רכבי פנאישטח שמוגדרים כגיפים לכל דבר, אבל מבחינת נתוני צריכת דלק הם דומים למכוניות משפחתיות או אפילו לדגמי מיני.כל מה שצריך לעשות כדי ליהנות מהם הוא להכיר את הדגמים הקיימים ולהשוות בין המפרט הטכני.הנה למשל 3הצעות לדגמים שעומדים בקריטריונים המודרניים:

1.סוזוקי גימני

דגמי סוזוקי גימני מובילים את קטגוריית הגיפים החסכוניים ויש להם עוד המון יתרונותקודם כל,מדובר באחד הגיפים הכי נחשקים בישראל בגלל התאמה לקהל יעד מגוון. לצד צעירים שמשתמשים בו על מנת לתרגל נסיעה בכביש ובשטח, יש גם חובבי אקסטרים שנהנים מהביצועים והתמורה למחיר.

שנית,נתוני הצריכה כפי שמפורסמים על ידי היצרן אטרקטיביים גם בדגם הידני וגם בדגם האוטומטי.סוזוקי גימני ידני צורך בתוך העיר ליטר דלק לכל 11.2קמ ודגם אוטומטי עושה זאת כל 11.1קמ,בעוד מחוץ לעיר צריכת הדלק כבר הופכת ל-16.6קמ לליטר ברכב הידני ו-15.8 קמ לליטר ברכב האוטומטי. אלו נתונים מדהימים ביחס לעובדה שמדובר בגיפ והם בהחלט מסבירים למה הוא נמצא במקום הראשון.

2.רנו קדגאר

רכבים תוצרת רנו מאז ומעולם התאפיינו בצריכת דלק נמוכה וזאת תודות למנוע מודרני.כאן מדובר למעשה בסוג של גיפון שמתאים ליותר לשעות הפנאי מאשר לשטח,אך נתוני צריכת הדלק שלו הופכים אותו לאופציה פופולארית בקרב הורים לילדים.

במידה ובוחרים לנסוע על רנו קדגאר ומציבים את החיסכון בדלק בראש סדר העדיפויות, רצוי שזה יהיה עם דגמי דיזל. כל דגמי הדיזל מטבע הדברים צורכים פחות דלקאך ברכבי רנו קדגאר באופן ספציפי זה הרבה יותר בולט.

3.מאזדה CX3

עוד רכב פנאישטח פופולארי בישראל שייך למשפחת מאזדה ומציע שילוב בין נוחות גבוהה לביצועים טובים בנסיעות קצרות וארוכות.מבחינת מפרט טכני,יש להזכיר שדגמימאזדה CX3מתאפיינים בהנעה קדמית עם צריכה של 12 קמ לליטר בנסיעה עירונית ו-15קמ לליטר בנסיעה בינעירונית.

כדאי להזכיר שדגמי מאזדה CX3 נחשבים סחירים ולכן הם מתאימים למי שמחליף רכבים לעיתים קרובות. היתרון הוא שניתן לשמור על הערך שלהם לאורך זמן בעקבות קניית רכב חדש, אך החיסרון הוא שבשוק המשומשות הן עדיין יקרות.

כל הזכויות שמורות ל FullTank