הכנס לאתר
x
או
שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם עכשיו
הרשם לאתר
x
או
תנאי השימוש
איפוס סיסמה
x

מחפשים רכב חדש? כך תבדקו האם הוא חסכוני

בשנים האחרונות, כל יצרניות הרכב המובילות ביותר בעולם, משקיעות משאבים רבים בפיתוח מנועים המתאפיינים בצריכת דלק נמוכה, וזאת לצורך שיווק רכביהם כרכבים חסכוניים בדלק, וכפועל יוצא מכך, כרכבים ידידותיים לסביבה. בשורות הבאות יצאנו לבדוק האם הרכבים המוגדרים על ידי יצרניות הרכב כרכבים חסכוניים תואמים להגדרה.

מספר מילים על צריכת דלק

צריכת הדלק נקבעת בראש ובראשונה בהתאם להרגלי הנהיגה של נהג הרכב, וכפועל יוצא מכך, חיסכון בדלק יכול להתקיים גם ברכבים שאינם מתאפיינים בצריכת דלק נמוכה. יחד עם זאת, ישנן לא מעט מערכות מתקדמות המסייעות לצריכת הדלק להישאר נמוכה. מערכות אלו כוללות בין היתר: מערכות משופרות של מתלים, מערכות מתקדמות להדממת המנוע במהלך המתנה לאור ירוק או במהלך עמידה בפקקים ומערכות נוספות. חשוב שתדעו שברוב המקרים, נתוני יצרניות הרכב בנוגע לתצרוכת הדלק ברכביהן, גבוהות (לא באחוזים משמעותיים) מצריכת הדלק בפועל, וזאת בעיקר בשל הרגלי הנהיגה אליהם מורגלים מרבית הנהגים.

במידה וגם אתם רוצים להבטיח לעצמכם רכישת רכב חסכוני, ישנם מספר פרמטרים נוספים אותם מומלץ לבחון מעבר לנתוני יצרן הרכב בנוגע לצריכת הדלק. פרמטרים אלו כוללים בין היתר:

ביטוח – תעריף ביטוחי הרכב משתנה בין היתר בהתאם לסוג הרכב, היסטורית התביעות הביטוחיות של הנהג, גיל הנהג וכדומה. בכל הנוגע לרכישת ביטוח רכב מומלץ לבחון את תעריפי הביטוח של מספר רכבים מאותה קטגוריה, וזאת על מנת לבדוק האם קיימים פערים כספים משמעותיים בין מותגי הרכב השונים.

אגרת הרישוי השנתי- גובה התשלום עבור הטסט השנתי אותו תדרשו לשלם נקבע בהתאם למחירו הרשמי של הרכב. בדקו מהו גובה התשלום עבור מספר רכבים מאותה קטגוריית רכבים הרלוונטית לכם, הכפילו את העלות השנתית בשלוש (פרק הזמן הממוצע לאחזקת רכב עומד על מינימום שלוש שנים), והשוו בין התוצאות.

עלויות אחזקה- יצרניות הרכב הן אלו הקובעות את היקף הטיפולים המומלץ לכל אחד מהרכבים אותם הן מייצרות. ערכו השוואה בין מספר טיפולים הנדרשים לצורך תחזוקת הרכב במהלך 3 שנות האחזקה מיום רכישת הרכב החדש, ובדקו מהו הסכום אותו תדרשו לשלם במוסכים המורשים בגין כל אחד מהטיפולים.

ירידת ערך- ירידת שוויו של הרכב נקבעת בראש ובראשונה בהתאם למצבו המכני והתחזוקתי כאחד. יחד עם זאת, ניתן לזהות מגמות קבועות בכל הנוגע לירידת הערך בהתאם לסוג הרכב. עברו על מחירונים מובילים בתחום ובדקו מהו הרכב עם ירידת הערך הנמוכה ביותר במהלך השנים האחרונות.

לסיכום, רכב חסכוני הינו רכב המאפשר לכם ליהנות מחיסכון כספי בכל אחד מהפרמטרים המופיעים לעיל: צריכת דלק, ביטוח, אגרת רישוי שנתי, עלויות אחזקה וירידת ערך. כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לערוך השוואה בין מספר רכבים מובילים בקטגורית הרכב הרלוונטית לכם ורכשו את הרכב החסכוני ביותר!

כל הזכויות שמורות ל FullTank