הכנס לאתר
x
או
שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם עכשיו
הרשם לאתר
x
או
תנאי השימוש
איפוס סיסמה
x

הכול על ההוזלה הגדולה במחירי הביטוח לרכב

ביטוחי רכב הכוללים בתוכם את ביטוחי החובה, המקיף וצד ג’, מהווים חלק בלתי נפרד מההוצאות הנלוות אותן אנו נדרשים לשלם מדי שנה במסגרת מה שמכונה: אחזקת רכב. לאחרונה, התבשרנו שתעריף ביטוח החובה לכלל הרכבים עומד להיות מוזל במהלך השנים הקרובות. מה היא ההוזלה הצפויה וכיצד היא תשפיע על תעריפי הביטוח האחרים הנכללים במסגרת ביטוחי הרכב ? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

הוזלת ביטוח החובה: כ-1.5 מיליארד שקלים המחוזרים לציבור הנהגים!

לפני מספר חודשים הודיע שר האוצר המכהן, מר משה כחלון, על הוזלת תעריפי ביטוחי החובה. הוזלה זו מתאפשרת לאחר שבקופת “קרנית” (הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים) נמצאו יתרות בסך 1.5 מיליארד שקלים. בהחלטה שקיבל בשעתו שר האוצר היוצא, מר יאיר לפיד, הוחלט על השבת הכסף לציבור באמצעות הוזלת תעריפי ביטוחי החובה. החלטה שתיכנס לתוקף כבר בשנת הביטוח הקרובה -2016.

בשנה הקרובה (2016), יוזל תעריף ביטוח חובה לרכב בשיעור של 18% ממחירו הנוכחי בשנת 2015. הוזלה זו נעה בין 200 ל-250 ₪ בהתאם לסוג הרכב. שנה לאחר מכן, בשנת 2017, תעריפי הביטוח חובה יוזלו בשיעור של 13% שהם בממוצע כ-200 שקלים לרכב, ובשנת 2018, תעריפי הביטוח חובה יוזלו בשיעור של 5% שהם כ-50 שקלים בממוצע לרכב. על פי ההנחות הצפויות בתעריפי ביטוחי החובה, כל אחד ואחת מבעלי הרכבים הפרטיים יוכל להוזיל במהלך שלוש השנים הבאות קרוב ל-500 שקלים מתעריף ביטוח החובה לרכב במצטבר. חשוב לציין שההוזלה תקפה (לכל אורכה) גם למחזיקי הדו גלגלי (אופנועים וקטנועים).

כיצד הוזלת ביטוחי החובה תשפיע על שוק ביטוחי הרכב?

תעריף ביטוחי החובה נקבע אומנם על ידי חברות הביטוח, אך הוא חייב להיות מותאם לתעריף המרבי אותו קובע המפקח על הביטוח במשרד האוצר. את גובה הפרמיה אותה תדרשו לשלם בגין רכישת ביטוחי חובה, חברות הביטוח קובעות בין היתר בהתאם לנפח המנוע של הרכב, כמות כריות האוויר המצויות ברכב, גיל הנהג הצעיר ביותר ברכב, מספר תביעות קודמות של משתמשי הרכב וכדומה.

ההוזלה הצפויה בתעריפי הביטוח לקראת שנת 2016 (ובמהלך שלוש השנים הקרובות), תוביל לכך שחלק מחברות הביטוח יעמידו לרשות בעלי הרכבים אפשרויות להוזלה גם בתעריפי ביטוחי המקיף. כבר היום, אנו עדים לכך שיותר ויותר חברות ביטוח מציעות מסלולי ביטוח מוזלים לנהגים זהירים שלא צברו תביעות קודמות במהלך שנות הביטוח האחרונות. בנוסף, אבזור הרכבים המודרניים במערכות בטיחות מתקדמות וחכמות, תורמות אף הן להוזלת תעריפי הביטוח, וככל הנראה במהלך השנים הקרובות אנו נוכל ליהנות מיותר ויותר הוזלות בתעריפי הביטוח הודות לאותן מערכות מתקדמות המותקנות ברכבים החדישים.

לסיכום, ההוזלה הצפויה של תעריפי ביטוח החובה, עתידה להוביל להוזלת תעריפי יתר הפוליסות לרכב, וזאת בהתאם לתנאים השונים של חברות הביטוח.

כל הזכויות שמורות ל FullTank