הכנס לאתר
x
או
שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם עכשיו
הרשם לאתר
x
או
תנאי השימוש
איפוס סיסמה
x

האם כדאי לעשות הסבה לתדלוק רכב מבנזין לגז?

תדלוק בגז

רוב הרכבים בישראל עדיין פועלים על בנזין, אך אי אפשר להתעלם מהמגמה של הסבה לגז. מה היתרונות של ההסבה, מה המשמעות הכלכלית ואיפה אנחנו צפויים להרגיש את השינויים בצורה הדרמטית ביותר? קבלו את כל התשובות שיעזרו לכם לקבל החלטה

הנעת כלי רכב בגז היא האלטרנטיבה האקולוגית להנעה המסורתית בבנזין. עם זאת, רוב כלי הרכב בארץ וגם במדינות מערביות אחרות ברחבי העולם עדיין תלויים בנפט ובדלק. מצד שני, המגמה המעניינת של מעבר לגז קיימת ונחשבת לחלופה זולה והכרחית, ולכן הגיע הזמן לבדוק מה היתרונות והחסרונות שלה.

ראשית, התחזוקה השוטפת של כלי רכב מונעים בגז זולה בעד 50% בהשוואה לכלי רכב שמונעים בבנזין. שריפת הגז נחשבת נקייה לחלוטין ולכן היא מביאה להפחתת תדירות הטיפולים השוטפים והקטנת עלויות. הפחתה נוספת ולא פחות משמעותית נובעת מהוצאות נמוכות על בלאי, בעיקר סביב ראש המנוע וצינורות הפליטה.

שנית, כדאי לעשות הסבה לגז אם רוצים ליהנות מפטור ממיסוי. הפטור אמור לעודד כמה שיותר נהגים לעבור לרכבים מונעים בגז, והוא מוזיל משמעותית את יבוא ערכות ההסבה. לזה יש להוסיף את היעדר האגרות והמיסים על הנעת כלי רכב בגז בהשוואה להנעה מסורתית ורגילה בסולר או בנזין.

כל מה שצריך לדעת על הסבה לגז

מלבד היתרונות הברורים, קיימים נושאים נוספים שכדאי להביא בחשבון טרם ההחלטה לבצע הסבה לגז. כל התקנה של מערכת הסבה חייבת להיות מאושרת על ידי משרד התחבורה והטכניון. היא צריכה להירשם ברישיון הרכב במשרד הרישוי, ובאופן עקרוני ניתן להסב כל רכב מונע בבנזין משנת 95 ועד 4,500 סמ”ק.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הסבה בגז גם לא מחייבת מעורבות גבוהה יותר מצד הנהג. מד הגז למשל מותקן על לוח השעונים ובעזרתו ניתן לדעת מתי הגיע הזמן “לתדלק”. ההתקנה עצמה מתבצעת בתוך יום אחד בלבד מוסך מורשה והיא זמינה עבור נהגים בכל רחבי הארץ. מבחינת קילומטרים, מערכת הסבה לגז מציעה נתונים דומים מאוד להספק בבנזין, בהתאם למפרט הטכני של הרכב וביצועים שלו.

טסט, ביטוח וטיפולים

הטיפולים הנדרשים עבור רכב שעובר הסבה לגז הם שגרתיים לחלוטין. ניקוי הפילטרים מתבצע כל 15,000 קילומטר ואפשר לגשת לבדיקה במידה ומופיעות בעיות מכאניות מסוימות. בסופו של דבר, ההחלטה האם לבצע הסבה לגז תלויה בצרכים האישיים, באופי הנסיעות ובמסגרת התקציב.

יש עוד נושאים רבים שמחייבים התייחסות מיוחדת מצד בעלי רכבים שמבצעים הסבה לגז. את מבחן הרישוי השנתי מבצעים כרגיל, כל עוד ברישיון הרכב כתוב על פי החוק “סוג דלק: גפ”מ/בנזין”. לעומת זאת, יש ליצור קשר עם נציגי חברת הביטוח כדי לעדכן אותה בנושא. בעיקרון לא אמור להיות שינוי במחיר ביטוח לרכב מוסב, אלא אם בוחרים לבטח את ערכת ההסבה עצמה.

לחצו כאן לבדיקה מול חברת ביטוח על שינוי מחיר ביטוח לרכב

כל הזכויות שמורות ל FullTank